FOTORELACJA z Dnia Seniora w naszej Poradni :)

5 lutego świętowaliśmy w naszej poradni Dzień Seniora. Na spotkanie zaprosiliśmy Studentki i Studentów Uniwersytetu III Wieku w Łapach. Naszą wielką radością było to, że zacni goście przybyli bardzo licznie.

Podczas Dzień Seniora prócz miłych rozmów przy herbacie odbyły się wystąpienia pracowników Poradni: Iwony Jaźwińskiej, Arletty Maciejczuk, Anny Jaźwińskiej, Magdaleny Kucharskiej, Elżbiety Brzosko i Małgorzaty Łuczaj.

 Starałyśmy się podkreślić ogromną rolę babć i dziadków w rodzinie, w wychowywaniu wnuków, a także udzielić wsparcia w zakresie problemów związanych z radzeniem sobie z maluchami. Służyły temu tematy naszych wykładów – od ogólnych zagadnień o funkcjonowaniu rodziny, przez wystąpienia na tematy merytoryczne – o stymulowaniu rozwoju mowy dziecka i rozpoznawaniu u dzieci wad słuchu; o przyczynach i sposobach zaradzenia złości i buntu u dziecka; była możliwość przypomnienia sobie wiecznie młodych zabaw a także refleksje na temat wpływu zabawek na zachowanie i przyszłość dzieci.

 Z fotorelacji widać, że nasi goście słuchali z zainteresowaniem,  czynnie włączali się poprzez dyskusję, śpiew czy ćwiczenia głosowe.

Podsumowaniem spotkania było wydobycie i podkreślenie tego, o czym na co dzień nie zawsze pamiętamy i doceniamy – że rola babć i dziadków w rodzinie jest bezcenna. Są oni skarbnicą tradycji, studnią mądrości życiowej, źródłem miłości i ostoją pociechy dla dzieci.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zapoczątkuje w naszej poradni nową dobrą tradycję.  Czekamy na propozycje tematów kolejnych spotkań…

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.