KONFERENCJA

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej konferencji.
Dziękujemy Współorganizatorom, Prelegentom i Gościom. Wszyscy dla nas jesteście bardzo ważni, każdy z Państwa wniósł swój wkład w to, że nasze wspólne przedsięwzięcie się udało. Dziękujemy Panu Staroście i Pani Dyrektor  MOPS w Łapach za sfinansowanie przedsięwzięcia, dziękujemy Panu Burmistrzowi Łap z udzielenie gościny i wsparcia, dziękujemy przemiłym Paniom z Inkubatora Przedsiębiorczości za wszelaką pomoc, dziękujemy Panu Jurkowi Barańczukowi za  oprawę – zaproszenia, plakaty, zdjęcia…. Długa lista wdzięczności… Dziękujemy tym, którzy występowali, ale także i tym, bez których cichej i skromnej pracy ta konferencja by się nie odbyła.

Konferencja POROZMAWIAJMY O MŁODZIEŻY. DZISIAJ! w założeniu miała na celu przyjrzenie się młodym ludziom i ich rozwojowi. Chcieliśmy porozmawiać o radościach i szansach, ale też i zagrożeniach. W IV w. pne. Arystoteles powiedział: Kiedy patrzę na dzisiejszą młodzież – martwię się o przyszłość cywilizacji. Nie zamierzaliśmy narzekać – szukać błota, ale szukać złota – tego co dobre, tego co jest niewykorzystane i tego co da się zrobić.   Służyły temu wykłady pani Małgosi Łuby, ale też świadectwa osób pracujących z młodzieżą – pana Mariusza Gołaszewskiego i pani Marty Kamińskiej z Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej; pani Edyty Michałowskiej i pani Magdy Kucharskiej ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach oraz pani Kasi Kulwickiej i  pani Asi Murawskiej z I LO w Łapach. Niesamowitym doświadczeniem było wystąpienie młodzieży z I LO – Marysi Gołębiewskiej, Marty Czajkowskiej i Łukasza Perkowskiego. Bez ich głosu, ale też bez obecności na sali uczniów z I LO i ZSM w Łapach ta konferencja oddychałaby tylko jednym płucem.

Konferencja jest  dowodem na to, że u nas w Łapach dzieją się wielkie i piękne rzeczy. Dzieją się, bo są ludzie, którzy kochają swoją pracę, mają pasję i nią zarażają młodych.

Z uwagi na to, że dyskusja wieńcząca dzieło nie końca wybrzmiała przez mikrofon, ale wciąż brzmi w komentarzach zwrotnych – bardzo prosimy o włączenie się do niej. Zapraszamy do zgłaszania wniosków. Zbierzemy wszystkie i opublikujemy na naszej stronie internetowej i FB. Potraktujemy je, jako zadanie do odrobienia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii (strona 1,2)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.